Συντήρηση και κατασκευή ιστών σημαίας

Μετά την ολοκλήρωση των εργασιών συντήρησης του ιστού του σχολείου, κυματίζει και πάλι από σήμερα η Εθνική μας Σημαία. Η συντήρηση του ιστού έγινε στα πλαίσια Δράσης κατά την Εσωτερική Αξιολόγηση του σχολείου για το σχολικό έτος 2022-2023. Η συγκεκριμένη δράση, με συντονιστή τον κ. Ιωάννη Μυκονιάτη, είχε προγραμματιστεί να υλοποιηθεί την προηγούμενη χρονιά, αλλά λόγοι ανωτέρας βίας δεν το επέτρεψαν.

Εκτός από τη συντήρηση του ιστού του σχολείου, η δράση περιλάμβανε και την κατασκευή και εγκατάσταση ιστού σημαίας για το 1ο ΕΠΑ.Λ. Μυτιλήνης.

Και στα δύο αυτά έργα συμμετείχαν οι μαθητές της Β’ Τάξης του Τομέα Μηχανολογίας του 1ου ΕΠΑ.Λ. Μυτιλήνης. Ο Διευθυντής του σχολείου ευχαριστηθεί θερμά, τόσο τον συντονιστή του έργου, όσο και την υπόλοιπη ομάδα για το εξαιρετικό αποτέλεσμα που παρήγαγαν.